Doporučujeme
O nás
O nás

Dobrý den, vítejte v mém obchůdku, založeném v květnu r. 2015 na základě poptávky zákaznic a prodaných produktů na tržišti fleru. V obchůdku zhotovuji na zakázku patchworkové výrobky z bavlněných látek, podložené měkkým bavlněným vatelínem a spodní bavlněnou látkou, následně výrobky speciálně prošívám - quiltuji různými vzory, kterých je velké množství. Vybrané vzory mohu na látce quiltovat velmi malým stehem tak, aby tento vzor následně vystoupil plasticky směrem vzhůru a na výrobku tak vytvořil pěkný tvar. Prošití provádím na šicím stroji Bernina se speciální quiltovací laserovou patkou, která mi umožňuje přesně vést jehlu až do detailu, který potřebuju. Pro ty, kteří tak trochu tápou u tohoto vysvětlení - funguje to úplně stejně, jako by jste si do ruky vzali tužku a jedním tahem kreslili na papír vzor, který potřebujete. Tak to je quiltování na šicím stroji - ale pozor, šicí stroj za mne nešije - veškeré vedení jehly s nití musím provést já, tedy tak, jak to umím a jak jsem se to naučila.

Patchwork - to je šití z látek (nebo i něčeho jiného ? - i to je možné ....), které jsou několikrát nařezány, posešívány, poté zase nařezány a opět posešity. A poté je zde to, co jsem již zmínila a moc mne to baví - technika volného quiltování. Je to ozdobné prošívání vrstev látek (vrchní bavlněné látky tzv. topu, prostřední vrstvy z vatelínu a spodní vrstvy výrobku). Ačkoliv některé vzory prošívání jsou velmi složité, pracné - výsledek je vždy nejlepším zadostiučiněním, že to tak mělo být. U volného quiltování nikdy nedosáhnete stejného vzoru, proto každý výrobek je naprostým originálem a ceny se od této práce odvíjí.

Já jsem se touto cestou vydala a věřím, že se i některým z Vás bude má práce líbit a některý z výrobků si u mne vyberete, nebo si jej necháte ušít dle Vaší představy, eventuelně Vám mohu Vaši deku u mne prošít. Výsledkem quiltování jsou krásné plastické vzory na výrobcích, velké, malé, kulaté, s lístečky či srdíčky, - neb fanatazii se meze nekladou .... Pokud quiltuji velmi drobně, tak je to nadlouho, deku si musím poskládat pod stroj, pokud quiltuji např. pouze jedním větším vzorem, deku si mohu natáhnout na quiltovací rám a volně prošívat s velmi dobrým a hezkým efektem stehu, který mi umožňuje stroj Bernina.

Výrobky mohu prošít i japonským strojem Sashiko pro efektivní ruční steh, šitý strojově.

 

Zároveň bych touto cestou chtěla poděkovat svým nejbližším, že mají se mnou velkou trpělivost, neboť opravdu když šiju, tak šiju a vše jde stranou. Ti, kdo šijí, vědí přesně, o čem hovořím .... Také bych chtěla poděkovat paní Áje Votrubcové z Bernina centrum, která mne ve svém atelieru v Praze 1 - Olivově ulici, zasvětila do tajů šicího stroje Bernina - a také věřím, že mne nákupem tohoto stroje posunula o kus dále a tak, jak jsem to asi chtěla - mít svůj vlastní obchůdek a pro zákazníky šít a následně prošívat hezké výrobky do vašich domovů .....

 

Prosím, račte vstoupit do obchůdku, zvu vás .... a přeju hezký den, Vaše Katka Rezlerová Smile