Doporučujeme
Prošívání a šití na zakázku
Prošívání na zakázku

Prošívání - quiltování Vašich dek:

Máte li zájem, ráda Vám prošiju - proquiltuji i Vaši deku. Pro doručení ke mně je potřeba:

1. Ušijte si vrchní top, tedy vrchní - viditelnou část deky. Okraje deky ukončete lemem z jakékoliv bavlněné látky, barvou podobné vaší barevnosti deky, v šíři 3-5 cm. Tento bezpečnostní lem zabezpečí vaši deku při prošívání, kdy se deka lehce na rámu napíná a některé švy na okrajích deky se mohou utrhnout a tak práci zbytečně zkomplikovat.

Nezapomeňte však, že top se při prošívání - quiltování tvz. zmenší, záleží na typu prošívání - pokud se bude quiltovat velkým vzorem, je sražení minimální (zde u vámi požadovaného výsledného rozměru deky např. 1,40x2m ušijte top na rozměr 1,45x2,05m), pokud se bude quiltovat velmi malým vzorem, je sražení větší - zde u vámi požadovaného výsledného rozměru deky např. 1,40x2m ušijte top celkově raději na rozměr 1,55x2,15m).

2. Poté přiložte k topu vatelín - ne žádný umělý, polyesterový, ten při quiltování klouže a neplní správnou funkci u deky. Pro deky používejte klasické přírodní materiály - bavlnu, či směs bavlny a bambusu. Vatelín zašlete o 10 cm na horní a spodní straně delší a u okrajů o 5-8 cm na každé straně delší (např. u vašeho topu 1,40m šíře a 2m délky zašlete vatelín o rozměru 1,50m šíře a 2,20m délky).

Vatelín Vám mohu nabídnout i já, záleží na vás, já používám vatelín bavlněný - české výroby, lehoučký - v léte chladí, v zimě hřeje. Cena je 220,- Kč za 1 b.m. v šíři 1,80 m. Pokud je potřeba větší šíře na širší deku, je nutné si vatelín tzv. nastavit, tzn. jej připravit a sešít, cena 150,- Kč je účtována na 1 b.m. délky deky,

3. Spodní látku - záda deky, zašlete taktéž ve větším rozměru (každá strana o 5-8 cm delší vůči vrchnímu topu. Nezhotovujte spodní látku - záda deky, sešitím materiálů na koso - takto ušitý materiál se vytahuje a při prošívání celé deky by mohlo dojít k nežádoucím nevzhledným záševkům, které mohou pokazit celou deku.

Tyto tři díly zašlete doporučeně, nejlépe cenným balíkem poštou do ruky na mou adresu, kterou vám sdělím vnitřní poštou. Moje adresa v kontaktech není adresou pracovní, kde quiltuji.

 

Ceník quiltování:

Cena quiltování - prošítí vaší deky, se odvíjí dle složitosti, hustotě vzoru a rozměru quiltu.

Deka o velikosti 1,40x2m při použití vzoru velkým meandrovým obloučkem o vel. průměru obloučku 5 cm na celé ploše deky, cena od 1.000 Kč.

Deka o velikosti 1,40x2m při použití vzoru středního meandrového obloučku o vel. průměru obloučku cca 2,5 cm na celé ploše deky, cena od 1.500,- Kč.

Deka o velikosti 1,40x2m při použití vzoru nejmenšího obloučku, cca 1 cm na celé ploše, cena od 2.000,- Kč.

Meandrový oblouk je nejjednodušší vzor pro prošívání. Při použití techniky mixu různých vzorů, např. motivu houpajících se vln, květů, lastur, koleček - které vytvářejí tvar kamínků, a dalších, je potřeba se předem dohodnout, tato technika je nejsložitější a nejpracnější, efekt ale nejhezčí. Deka o velikosti 1,40x2m, cena od 2500 Kč.

Ke každé ceně deky, které je provedeno vzhledem k rozměrům na quiltovacím rámu, je připočten manipulační poplatek za navinutí deky na rám, v ceně 250,- Kč za deku na jednolůžko (1,40x2m) a 350,- Kč za deku na dvojlůžko (od r. 1,40x2m), zároveň je připočtena cena za spotřebu nití a v případě výběru varianty i cena za vatelín.

Prošití dek je možné do maximální šíře 2,5m, délky 3m.

Prošít vám mohu i Vaše prostírky, povlaky na polštářky, běhouny, ale i jiné výrobky, které si budete přát prošít je. Vše je na domluvě. Vždy zašlu před zakázkou obrázek s možnými variantami, na kterých se dohodneme, ale i eventuelní typ prošití a celkovou cenu prošití.

Doba dodání, resp. prošití vaší deky: cca 5-8 týdnů od přijetí materiálu.

 

Zhotovení výrobků na zakázku:

Na základě Vámi zaslané fotografie lze doplnit Váš pokoj ušitím setu na zakázku, který bude originálním výrobkem, šitým na míru. Set může obsahovat deku, povlaky na polštáře, sedáky, či zástěnu za postel, prostírky, běhouny a jiné výrobky. Fantazii se meze nekladou. Takto navržené sety nakreslím, nafotím a zašlu Vám ke konzultaci pro případný typ prošívání a vyhotovení celkové ceny.